Home > Umumi Vaziyet ve Manzara > “Sehven ve Hile İle” Yöntemi Hakkında Bilinmeyenler

“Sehven ve Hile İle” Yöntemi Hakkında Bilinmeyenler

16.04.2011 13:41, OdaTV Son dönemde şifre en çok duyduğumuz  sözcüklerden biri.Herkes, Her şeyi şifreliyor. Dinlenmemek için şifreli  konuşuyor. Mektupları şifreli. Sınavlar şifreli.

Kara Havacı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin Telefonu'na Hizbut Tahrir Örgütüne ait 136 telefon numarası Polis Kaçakçılık ve Terör Şubesi'nde Sehven Yüklenmiş.

Şimdi en önemli şifreyi açıklıyoruz: Yaptıkları tertip  ortaya çıktığında lullanılacak olan şifre “Sehven” Birkeç örnek verelim. Bu iş  ilk Ergenekon davasında başladı. Doğu Perinçek’i İşçi Partisi’nde bulunduğu  iddia edilen bazı CD’lerle suçladılar. CD’ler arama tutanağında yoktu ama  isimsiz, imzasız bir tutanakla delil torbasına eklenmişti. Bu tutanağı kimin  yazdığı aylarca soruldu, ses çıkmadı. Sonunda el yazısının incelenmesini  istediler.

Yaklaşık iki aydır susan savcı söz aldı, “El yazısı bana ait, sehven oldu” dedi.

Savcı  Zekeriya Öz, Ergenekon davası hakkında olmayan bir dosyayı gerekçe göstererek  mahkemeden tutuklama kararı aldı. Oktay Yıldırım bir dosyayı görmek istedi…  Aylarca uğraşıldı. Sonunda Zekeriya Öz imzalı bir yazı geldi. “Öyle bir dosyanın olmadığı, sehven yazıldığı” bildirildi. Dosya yoktu, varmış gibi gösterilmişti,  mahkemede kabul edip karar vermişti. Ama bu sehven olmuştu.

Teğmen Mehmet Ali Çelebi, çep telefonunda bulunan 136 adet telefon numarası nedeniyle Hizbul-tahrir örgütüyle bağlantılı olmaktan suçlandı. “Bu numaraları tanımıyorum” dedi. İncelendi. Numaralar, polis merkezinde ve 1 dakika içinde yüklenmişti. Nasıl açıklandı biliyor musunuz? “Sehven yaptık.” dediler.

Poyrazköy davasında bir belgenin altındaki “Kadir Paşa Koor.etsin” yazısı yüzünden Generallerimiz suçlandı. Dava görülmeye başladıktan sonra başka bir dava dosyasının içinde bir rapor bulundu. Rapora göre o yazı suçlanan kişinin değildi. Ama bu rapor ortalarda olmadığı için iddianame yazılmış ve suçlanmıştı.

O rapor başka bir dosyaya nasıl girdi biliyor musunuz? Açıkladılar: “Sehven”

Sizi sıkmayalım buna ilişkin Ergenekon davasında o kadar çok örnek var ki sadece sehvenler bile kitap olur.

Şimdi en son sehven’i görelim. YGS’deki sehven.

İlk başta “şifre yok” dediler.

Sonra, “sadece basına verilen soru kitapçığında var, diğerlerinde yok” denildi.

Sonra tekrar açıklama yaptılar, “evet bazı sorularda cevap şıklarında şifre var ama sehven oldu…”

Cumhurbaşkanı ne demişti: “Tatmin oldum.” Başbakan ne demişti: “Tatmin oldum.” Bülen Arınç, Mehmet Ali Şahin, YÖK Başkanı ve diğerleri hep ne demişlerdi: “Tatmin olduk.”

Şimdi merak ediyoruz sehven mi tatmin oldular, sehven mi söylediler? Her şey sehven olunca gerçek ne olacak? Sehven yoksa “zevkleri” mi?

Odatv.com

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: