Home > Umumi Vaziyet ve Manzara > Türker Ertürk, Fethullah Gülen’in Altın Nesil’ine Nasıl Gönderme Yaptı

Türker Ertürk, Fethullah Gülen’in Altın Nesil’ine Nasıl Gönderme Yaptı

Ulusal Kanal’da Mehmet Ali Güller’in sunduğu Ufuk Ötesi programında Milgem ve Altın Nesil ile ilgili Emekli Müstafi Amiral Türker Ertürk’ün açıklamaları:

Türker Ertürk Ulusal Kanal'daki Ufuk Ötesi programına konuştu


MAG: Mehmet Ali Güller
TE:Türker Ertürk

MAG:

Denizcilik alanında bunca kötü gidişata rağmen ne gibi başarılar elde ettik. Heralde katılırsınız bana en büyük başarımız MİLGEM Projesi, yani Milli Gemi Projesi. Milli Gemi Projesini de konuşmuş olunca önceki yıl kaybettiğimiz danışman hocam Prof. Dr. Yücel Odabaşı projenin önemli isimlerinden biriydi o ekibin liderlerinden biriydi. Bu bakımdan hocamızı da anmak istedim ben.

TE:

Rahmet diliyoruz ben de kendisini çok yakından tanıyordum.

MAG:

Milgem projesi tabi öyle kapsamlı bir proje ki tabi tek başına bir milli gemi yapmanın ötesinde silah sisteminin de millileştirilmesi, dünyada kaideye monteli silah sistemlerinin Amerika ve İngiltere’den sonra üçüncü bir ülke olarak Türkiye’nin de bunu üstelik kendisinin yapmış olma başarısını göstermesi bakımından çok önemli tabi denizcilik alanında çok önemli bir başarı.

TE:

Milgem konusunda birşey söyliyebilir miyim?
Milgem hakkaten çok büyük bir proje. Ama şunu söylemek istiyorum. Milgem gibi bir gemiyi; dünya çapında bir proje, yapmaya karar veren komutanı, bu komutanı karara götüren karagah subayları, bu gemiyi dizayn eden, inşa eden mühendisleri ve şuanda seyir tecrübelerini bitirmek üzere, filosuna katılmak üzere, bunun silahlarını dizayn eden subayları ve mühendisleri, bilahare bunu kullanacak tüm subayları yetiştiren hangi okuldur?… Deniz Harp Okulu… 

Peki, Deniz Hap Okulu’ndan mezunları neyle suçluyorlar?

Fuhuşla, darbecilikle, ahlaksızlıkla… Bakınız bu suçladığınız insanlar bunu yapıyor.

Ben size soruyorum. Sizin ALTIN NESLİNİZ NE YAPIYOR?

Sizin ALTIN NESLİNİZ kardeşlerine tuzaklar kuruyor, telefonlarına teröristlerin numaralarını yüklüyorlar… Evlerine gizlice giriyorlar, çekyatın altına uyuşturucu koyuyorlar, öbür tarafa hayvan pornosu CDsi koyuyorlar. Karalamak için. Ama Deniz Harp Okulu’ndan mezunlar, Türkiye’nin medarı iftiharı, hatta Sayın Başbakan seçim reklamlarına hani tam sayfa veriyorlar ya. Evet Milgem’i yazmış. Sayın Başbakanım tabi ki guru duyun, ama bunu yapanların kim olduğunu lütfen bilin.

Programın Birinci Bölümü

Programın İkinci Bölümü

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: